FILIP BORUSZAK

Filip Boruszak, Regional Sales Manager, Corrugators & Corrugated Finishing Equipment, BW Papersystems

Filip Boruszak dołączył do BW Papersystems w 2005 roku jako inżynier serwisu obsługujący tradycyjną linię rozwiązań MarquipWardUnited. Od 2012 roku pracuje z Klientami w Polsce oraz krajach Europy Wschodniej i Centralnej jako Regional Sales Manager. Rozległa wiedza Filipa na temat maszyn, kompleksowych rozwiązań dla branży tektury falistej w tym szczególnie przetwórstwa tektury falistej oraz silna komunikacja i wcześniejsze doświadczenia w wyjątkowy sposób przygotowały go do identyfikowania obszarów wartości i zaspokajania potrzeb klientów zarówno w zakresie nowych maszyn, jak i rynku maszyn używanych.

PAWEŁ DROBEK

Paweł Drobek, Specjalista ds. sprzedaży maszyn i urządzeń, GRAW

Absolwent Akademii Górniczo Hutniczej wydziału Informatyki w Technologii Materiałów.
Początki „związku” z poligrafią sięgają 2005 roku. Przez ten czas zbieram doświadczenie po obu stronach barykady – jako pracownik w drukarniach oraz jako dostawca rozwiązań dla firm produkujących etykiety i opakowania, zarówno flexible packaging jak i kartonowe. Obecnie jako przedstawiciel działu maszyn i urządzeń w Graw Sp. zo.o., koncentruje się na zwiększaniu produktywności, szukaniu oszczędności, poprawie jakości i stabilizacji druku.

ROBERT DROZD

Robert Drozd, Prezes zarządu, GRAW

Jestem absolwentem wydziału OiZ Politechniki Łódzkiej. Obecnie pełnię funkcję prezesa Zarządu w firmie Graw Sp. z o.o. W ciągu ostatnich dwóch dekad mojego życia byłem ściśle związany z branżą poligraficzną z głównym skupieniem na technologii Flexo. Wraz z zespołem Specjalistów, którym kieruję w Graw, czerpiemy ogromną satysfakcję z tego, że wpływamy na rozwój polskiej flexografii i przyczyniamy się do popularyzacji najnowszych światowych osiągnięć w tej dziedzinie. Warto również podkreślić, że od kilku lat ściśle współpracujemy ze znakomitą placówką naukowo-badawczą NFAT Kazimierza Przybysza. Razem analizujemy i naukowo wyjaśniamy złożone zjawiska zachodzące w procesach druku fleksograficznego. To dla mnie niezwykle inspirujące doświadczenia, które stale poszerza moją wiedzę i umożliwia tworzenie nowych rozwiązań. Moja pasja do odkrywania, innowacji i ciągłego rozwoju stanowi siłę napędową mojej pracy. Cieszę się, że mogę być częścią tej dynamicznej branży i przyczyniać się do jej postępu.

MARCIN DUBOWIK

Marcin Dubowik, Specjalista B+R, Natural Fibers Advanced Technologies

Jestem absolwentem Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej. Od momentu ukończeniu studiów zajmuję się szeroko rozumianym obszarem Badań i Rozwoju dla branży papierniczej, przetwórstwa papierniczego oraz poligrafii. Obecnie pełnię funkcję specjalisty B+R w firmie NFAT Kazimierz Przybysz. Dzięki pracy w obszarze B+R spełniam ambicje zawodowe i sukcesywnie pogłębiam swoją wiedzę. Współpracuję z wieloma świetnymi fachowcami i praktykami w ramach projektów komercyjnych i badawczych, dzięki czemu mogę stale rozszerzać swoje kompetencje zawodowe. Jest mi niezmiernie miło, że w ramach Konferencji będę mógł po raz kolejny poznać Specjalistów, od których będę mógł wiele się nauczyć i z którymi będę mógł zamienić parę, często bezcennych słów. Oprócz zainteresowań zawodowych, hobbystycznie zajmuję się amatorskim winiarstwem. Hobby to uczy cierpliwości i skłania do refleksji w kierunku obserwacji długofalowych skutków naszych działań, o czym w zarówno w przemyśle, jak i w branży B+R często zapominamy.

MACIEJ GODERSKI

Maciej Goderski, Konsultant MIS CICERO, CICERO Stapro Group

Z wykształcenia informatyk, z doświadczenia poligraf. Jego kariera zawodowa skupiała się głównie w drukarniach dziełowych, gdzie na różnych stanowiskach związanych z zarządzaniem produkcją miał okazję nabrać dużego doświadczenia. Praktykę zawodową w połączeniu z edukacją wykorzystuje prężnie na co dzień podczas analizy oraz implementacji systemów informatycznych, dedykowanych stricte dla branży poligraficznej. Prywatnie ogromny pasjonat gór.

JOANNA JANICKA

Joanna Janicka, ekspert ds. produktów, J.S. Hamilton Poland

ekspert ds. Produktów. Pracownik J.S. Hamilton Poland sp. z o.o. Specjalizuje się w dziedzinie materiałów i wyrobów wprowadzanych na rynek, w szczególności zabawek oraz artykułów dla dzieci i niemowląt. Ekspertka w zakresie przepisów prawa europejskiego w zakresie wyrobów konsumenckich.

ZBIGNIEW JEMIOLO

Zbigniew Jemioło, Sales Manager Esko Software and Digital Flexo Solutions, Digiprint PL

Specjalista ds. sprzedaży oprogramowania Esko.
Od 2000 roku w firmie Digiprint najpierw jako szef studia i przygotowalni prepress.
Od 2004 roku w dziale handlowym Digiprint – zajmuje się sprzedażą i wdrożeniami programów Esko.

MARCIN ŁABA

Marcin Łaba, Technical Service Director, Metsa Board

Absolwent Instytutu Poligrafii Politechniki Warszawskiej, w praktyce związany z przemysłem poligraficznym od niemal ćwierć wieku. Po zdobyciu praktycznej wiedzy w drukarniach, w Metsä Board zajmuje się wsparciem technicznym u Klientów zarówno przy wprowadzaniu nowych rozwiązań opakowaniowych jak i z trudnościami produkcyjnymi. Jest odpowiedzialny za serwis techniczny na rynkach wschodnioeuropejskich i obsługuje wszystkie kategorie produktowe Firmy. Jest przekonany, że zrównoważony rozwój to jedyna słuszna droga.

JAKUB MĄKA

Jakub Mąka, inżynier sprzedaży, Nestro

Inżynier Sprzedaży Nestro od ponad 20 lat zajmujący się tematyką branży poligraficznej i opakowaniowej.

ANDRZEJ MIZIOŁEK

Andrzej Miziołek, Business Development Manager Poligrafia i Opakowania, Scanway

Od lat związany z branżą poligraficzną ekspert w dziedzinie opakowaniowej. Specjalista zajmujący się optymalizacją procesów produkcyjnych i realizacją międzynarodowych projektów.

ALEKSANDRA SZAFORSKA

Aleksandra Szaforska, Konsultant & Project Coordinator MIS CICERO, Cicero Stapro Group

Z wykształcenia poligraf. Po ukończonych studiach na Politechnice Warszawskiej, rozpoczęła prężnie prace najpierw w drukarniach współpracujących z sektorem B2B, następnie poszerzyła swoją wiedzę oraz doświadczenie o bardziej marketingową stronę świata poligrafii, pracując w agencji reklamowej. Wieloletnie doświadczenie związane z pracą z klientem oraz wiedza poligraficzna zaprowadziły ją do firmy Cicero, gdzie jest odpowiedzialna zarówno za implementację systemu MIS w drukarniach, jak i dbanie o ciepłe relacje biznesowe z obecnymi oraz potencjalnymi klientami. Prywatnie ogromny pasjonat dalekich podróży.

PIOTR WERESZCZAK

Piotr Wereszczak, Senior Account Manager, tesa tape

Pracownik firmy tesa tape od 2008 roku. Zdobył doświadczenie współpracując z sieciami handlowymi, jak również w ostatnich latach z drukarniami fleksograficznymi oraz producentami tektury i opakowań. Uczestnik wielu szkoleń w kraju i za granicą. Prywatnie ojciec jednego dziecka mieszkający z rodziną we Wrocławiu. Jego zainteresowania to sport oraz majsterkowanie.

MONIKA WITKOWSKA

Monika Witkowska, Account Technology Manager Paper and Board BU, Siegwerk Poland Marki

Account Technology Manager Paper and Board BU w Siegwerk Poland Marki Sp. z o.o. Absolwentka Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Technologii chemicznej Politechniki Wrocławskiej. Z poligrafią związana od 2008 r.