BW PAPERSYSTEMS NOWE

BW Papersystems, oddział firmy Barry-Wehmiller, oferuje kompletne rozwiązania w zakresie przetwarzania papieru. Obejmują one produkcje tektury falistej, przetwórstwo opakowań z tektury falistej, arkusze, opakowania, artykuły papiernicze i dokumenty zabezpieczające. Dostępne trzy linie tekturnic (Value, Harmony, Performance) zapewniają różne szerokości i prędkości, które można dostosować indywidualnie do potrzeb Klienta. Na uwagę zasługuje system kuchni kleju VortX, dostępny jako w pełni zautomatyzowana linia do produkcji kleju skrobiowego.

BWP jest liderem w branży maszyn przetwórczych dla opakowań z nadrukiem Flexo. BWP oferuje sztance rotacyjne i składarko-sklejarki Flexo które są znane z trwałości i wysokiej produktywności. Firma oferuje różnorodne konfiguracje, w tym maszyny z servo-napędem, jak również kompletne, w pełni zintegrowane linie produkcyjne FFG i RDC. Zapotrzebowanie na funkcję jednoprzelotowego druku obustronnego rośnie ze względu na rozwijający się handel internetowy.

Twin Box Slitter zwiększa produktywność przy produkcji małych opakowań na średniej wielkości składarko-sklejarce fleksograficznej.

W 2022 r. firma BWP rozszerzyła swoją zdolność produkcyjną w zakresie maszyn Flexo do przetwórstwa tektury falistej do swojego najnowocześniejszego zakładu w Hamburgu w Niemczech. To centrum doskonałości zapewnia szybszą dostawę maszyn, części i obsługę techniczną dla europejskich klientów. W przypadku pytań prosimy o kontakt z BWP pod adresem: filip.boruszak@bwpapersystems.com.

BOBST

BOBST to czołowy dostawca wysokiej jakości sprzętu i usług dla producentów opakowań z tektury litej, falistej oraz folii. Firma została założona przez Josepha Bobsta w 1890 r. w Lozannie, w Szwajcarii. Posiada przedstawicielstwa w 50 krajach, zarządza 11 zakładami produkcyjnych w 8 krajach i zatrudnia ponad 5000 osób na całym świecie.
Bobst uważany jest za zaufanego partnera oraz lidera innowacyjności w dziedzinie opakowań z tektury litej i falistej. Dla swoich klientów z tego sektora dostarcza maszyny do druku fleksograficzny zarówno typu inline jak i offline, do kaszerowania w linii, złocenia oraz składarko-sklejarki, automaty sztancujące, wycinarki rotacyjne, a także różnego rodzaju urządzenia peryferyjne.

https://www.bobst.com/plen/

CICERO

CICERO Stapro Group posiada 28 lat doświadczenia, które wykorzystuje do projektowania nowoczesnego systemu zarządzania firmą poligraficzną. W swojej historii spółka wdrożyła system w ponad 130 drukarniach o różnej wielkości i zapleczu technologicznym, posiada szereg klientów z branży opakowaniowej, produkcji książek, sektora rynku B2B, druków zabezpieczonych oraz etykiet.

System MIS CICERO automatyzuje procesy produkcyjne, kontroluje ustawione parametry, a także bardzo szybko i przejrzyście przekazuje wszystkie informacje. Historia produkcji zleceń odwzorowana przez system pozwala m.in. na szybsze ustawianie narzędzi produkcyjnych oraz na analizę poprodukcyjną. Na podstawie zebranych danych kadra kierownicza w szybki sposób może sprawdzić rentowność zleceń, a dzięki porównaniu założeń kalkulacyjnych z produkcyjnymi tworzyć bardzo atrakcyjne oferty cenowe dla klientów.

GRAW

GRAW jest firmą dystrybucyjną wyspecjalizowaną w branży fleksograficznej, współpracującą także z drukarniami z zakresu wklęsłodruku i offsetu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, znajomości branży i wiedzy produktowej, już prawie 30 lat wspieramy naszych klientów, oferując im rozwiązania dopasowane do ich potrzeb i pomagając w maksymalizacji wydajności produkcyjnej.

W ofercie GRAW znaleźć można maszyny, urządzenia, części zamienne oraz wysokiej jakości materiały eksploatacyjne – listwy raklowe, uszczelniacze, środki chemiczne i wiele innych. Dodatkowo oferujemy usługi serwisu maszyn, czyszczenia laserowego wałków rastrowych, chemicznego czyszczenia układów farbowych, audytu produkcji oraz szkoleń z zakresu fleksografii.

NESTRO

NESTRO od ponad 40 lat zajmuje się tworzeniem kompleksowych ekoinnowacyjnych systemów odpylania pyłów oraz odprowadzania odpadów z maszyn produkcyjnych w systemie pod klucz. Firma Nestro dostarcza swoje rozwiązania do klientów na całym świecie. Szereg biur projektowo – konstrukcyjnych umożliwia opracowanie rozwiązania „szytego na miarę” czyli idealnie dopasowanego do potrzeb klienta. Zakłady produkcyjne w Niemczech, Polsce i na Węgrzech zapewniają terminowe i kompleksowe wykonanie zaprojektowanych instalacji. Ekoinnowacyjne rozwiązania NESTRO w projektowanych systemach znalazły niedawno uznanie na Ogólnopolskim Konkursie „Liderzy Zrównoważonego Rozwoju” organizowanym w Warszawie przez Forbes i PwC. Do rozwiązań tych zalicza się: zmniejszenie wykorzystania energii, redukcja negatywnego oddziaływania środowiskowego dotychczasowych rozwiązań, zapobieganie dalszemu obciążaniu środowiska, eliminacja pojęcia odpadu, poprawa jakości powietrza w otoczeniu. Firma NESTRO otrzymała zaszczytne wyróżnienie w tym konkursie i znalazła się wśród takich nagrodzonych firm, jak: PHILIPS, Saint-Gobain, SAMSUNG, CEMEX.

https://nestro.pl/

SCANWAY

Scanway poprzez umiejętne połącz- enie wiedzy i technologii tworzymy autorskie rozwiązania wizyjne dopasowane pod konkretne potrzeby procesu technologicznego.

Specjalizujemy się w znajdowaniu rozwiązań trudnych i skomplikowanych problemów. Z sukcesami działamy w następujących branżach: automotive, poligraficznej, drzewnej i meblarskiej, farmaceutycznej, spożywczej oraz kosmicznej. Świetnie odnajdujemy się tam gdzie mamy do czynienia z dużymi prędkościami, wysokimi wymaganiami jakościowymi, częstymi przezbrojeniami czy dużą różnorodnością błędów. Jesteśmy doświadczonym zespołem inżynierów, specjalistów z zakresu technologii wizyjnej: optyków, programistów, specjalistów FPGA, mechatroników czy automatyków. W projektach korzystamy z rozwiązań czołowych dostawców komponentów przemysłowych w obszarach wizji 2D, 3D, multi- i hiperspektralnych. Używamy zarówno sprawdzonych bibliotek wizyjnych dostępnych na rynku jak i rozwijamy własne silniki oparte o wiodące technologie IT.

SIEGWERK2

Siegwerk to wiodący na rynku międzynarodowym producent farb drukarskich do opakowań. Siedziba firmy znajduje się w pobliżu Kolonii w Niemczech. Dzięki ponad 180-letniemu doświadczeniu Siegwerk posiada dogłębną wiedzę i doświadczenie w zakresie wielu technik drukowania. Nasza filozofia "Ink, Heart & Soul" obejmuje to, czego doświadczają nasi klienci każdego dnia.

Siegwerk stworzył globalną sieć produkcji i usług, aby zapewnić partnerom biznesowym to, czego najbardziej potrzebują, niezmiennie dobrą jakość. Podstawowe farby, rozjaśniacze i lakiery są wytwarzane w znormalizowanym procesie.

https://www.siegwerk.com/

TESA

Historia sukcesu tesa zaczyna się od opracowania plastra samoprzylepnego. Pracował nad nim farmaceuta Paul C. Beiersdorf, gdy dr Oscar Troplowitz przejął laboratorium założyciela firmy w 1890 roku. Plaster doskonale przylegał, ale niestety podrażniał skórę. Troplowitz uczynił cnotę z konieczności i w 1896 roku wprowadził na rynek pierwszą techniczną taśmę klejącą do łatania opon rowerowych, „Cito-Sportheftpflaster” (Cito Sports Plaster Klejący).

Po ponad 130 latach od swojego założenia tesa oferuje ponad 7000 produktów dla wielu branż na całym świecie, w tym motoryzacyjnej, elektronicznej, drukarskiej i papierniczej, budowlanej, AGD, spożywczej, zdrowia, energii odnawialnej, kart inteligentnych i transportu; a także produkty specjalnie zaprojektowane dla wykonawców, a także artykuły papiernicze, produkty do majsterkowania i akcesoria łazienkowe do użytku domowego.

Ze swoją główną siedzibą w Norderstedt w Niemczech tesa łącznie posiada 14 zakładów produkcyjnych w Ameryce Północnej i Południowej, Azji i w Europie, a także zarządza centrum rozwiązań dla klientów indywidualnych. Firma zatrudnia blisko 5000 pracowników w 61 filiach.